Kredyt to często najlepszy sposób na błyskawiczne uzyskanie potrzebnych nam pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić kupno domu, samochodu czy na opłacenie wymarzonej wycieczki. Do tego dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wówczas zaciągnięcie kredytu okazuje się niezbędne. W rozumieniu przygotowanych w tym roku danych prawie 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 lat) spłaca kredyt. Sumarycznie wszystkie te osoby są zobowiązane do spłaty 6,2 mld złotych. Jeszcze inaczej kształtuje się ogólna sytuacja. Prawie połowa Polaków ma zadłużenie kredytowe. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona dorosłych Polaków.
Biorąc kredyt liczymy się z opłatą akcesoryjnych odsetek. Procent od kredytu jest swoistym wynagrodzeniem dla banku, opłacanym za możliwość wręczenia nam pożyczki pieniężnej. W trakcie naszego życia mamy szansę wziąć kilka kredytów, co uzależnione jest od naszej zdolności kredytowej. Żeby łatwiej było nam oddawać zadłużenie, wiele instytucji bankowych daje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to duże uproszczenie, zwłaszcza w sytuacji gromadzących się odsetek. Bank scala wszystkie zaciągnięte przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki spłaty kredytu. Jeśli doskwiera Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najkorzystniejszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące takie rozwiązania.
Ogólnie mówiąc kredyty konsolidacyjne są bardzo podobne do tradycyjnych kredytów w banku. Są oprocentowane i przeważnie zwracane są w miesięcznych ratach. Fundamentalną różnicą, która od razu rzuca nam się w oczy jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny łączy bowiem wszelkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank ujednolica stopę procentową, przez co nie musimy oddawać kilku kredytów, tylko jeden. Co więcej biorąc kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na wydłużenie okresu jego spłaty. Stosowanie konsolidacji długu jest możliwe poprzez pomniejszenie kosztów jego obsługi. Dziś banki udzielają nam możliwość konsolidacji kredytów, bez względu na ich rodzaj Mamy szansę zatem łączyć kredyt hipoteczny z niewielką pożyczką, albo kredyt zaciągnięty na otwarcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.
Jak już napisaliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to łatwa zamiana dotychczasowych obciążeń finansowych z różnych banków na jeden kredyt regulowany w jednej instytucji finansowej. Wiele osób myśli o tym jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na samym wstępie warto jest uzbierać wszelkie dane na temat swoich długów. Musimy przygotować wszystkie umowy kredytowe, oraz obecny wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesięczny stan konta) potwierdzający aktualne zarobki. Na konsultacje z doradcą kredytowym powinno się również przynieść ważny dokument tożsamości. Po poznaniu szczegółów Twojej sytuacji, bank zadecyduje, czy może skonsolidować Twoje zobowiązania. Wówczas dowiesz się na jakich warunkach nastąpi konsolidacja kredytów.
Współcześnie niemal każdy bank udziela swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi otrzymania takiego kredytu są skrajnie zróżnicowane. Zależy to przede wszystkim od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa proponowanych rozwiązań kredytowych. Ciekawe oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest jedynie w złotówkach jednak Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli odroczenie jednej raty w ciągu roku. Bank PKO BP oferuje także możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP oferowany jest na łączną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank przyznaje kredyty konsolidacyjne do kwoty wynoszącej nawet 200 tysięcy złotych. Czas spłaty może być rozłożony na 10 lat. Akceptowane są różne źródła potwierdzające dochód. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny mogą wspólnie zaciągać dwie osoby nie połączone żadnym stopniem pokrewieństwa. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING charakteryzuje się długofalowym okresem spłaty, wynoszącym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dostosowania rodzaju oddawanych rat – raty równe lub raty malejące.
Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to znaczne ułatwienie dla osób, które w wyniku utraty zarobków, lub nagłej zmiany stanu zdrowia nie mogą spłacić kilku kredytów na raz. Każdego z nas może w przyszłości dotknąć sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Przekraczając próg dorosłego życia będziemy chcieli zadbać o własną niezależność. Dziś zakup domu, czy samochodu jest kojarzone z wzięciem kredytu. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze zarobki nie dają nam niezliczonych możliwości, a życie biegnie nie ubłaganie na przód. Na stronie konsolidacja.eu przeczytacie wiele ciekawych informacji mówiących o konsolidacji kredytów. Eksperci doradzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie przenieść się na stronę i zaznajomić się z podstawami konsolidacji: konsolidacja chwilówek.