Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze awangardowym stanowi dziś duże wyzwanie. Meble na doskonały błysk, nieprzebrana kolorystyka, oryginalne wyjścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Wielokroć kuchnia nie jest autonomicznym miejscem w domku, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej należy więc zagospodarować otwartą powierzchnię, ażeby była nie tylko wytworna oraz akcentowała temperament gospodarza, ale także w całości efektywna. Kuchennych „inwencji twórczych” w sieci oraz czasopismach odkryjemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Dopasowanie mebli i pozostałych sprzętów wcale nie powoduje aż takiej ilości dylematów co odpowiednie podświetlenie. W ultranowoczesnej kuchni musi ono padać z paru punktów oraz co istotne – rozjaśniać płaszczyznę „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których komponujemy potrawy. W takiej sytuacji skutecznym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Ażeby wnętrze naszego apartamentu przyciągało uwagę gości oraz równocześnie było stabilne, można w nieskomplikowany sposób zainstalować światło przy schodach.
Podświetlenie ledowe w kuchni jest w zasadzie nieodzowne. Po pierwsze – LED -y wykorzystują o 85% mniej mocy niżeli typowe żarówki, co z pewnością odczuje nasz portfel. Po drugie – za jego sprawą można natychmiast sporządzić potrawy, myć naczynia oraz realizować następne czynności. Jeżeli poszukujemy niniejszej techniki do własnej kuchni, korzystnie byłoby żebyśmy zaznajomili się z propozycją firmy Piraya. Zajmuje się opracowywaniem oraz dystrybucją oświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przedsiębiorstwu udało się wprowadzić do powszechnego obiegu ultracienkie lampy meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie używając mocy zaledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Światło wcale nie przypomina „sztucznego”, bowiem panel LED posiada znaczny wskaźnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały oprócz tego wyposażone we włącznik dotykowy. Umożliwia on uruchamiać je i wygaszać je, gdy muśniemy klosz lampy. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku, które łączy właściwość ultracienkości oraz technikę bazującą na wyłączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości zaledwie 2,4 mm).
W przypadku lamp podszafkowych mamy możliwość znaleźć niemało niecodziennych opcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej odkryjemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie zapewnia rozrzucone oświetlenie analogicznie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i łatwość dyskretnego ukrycia kabli w środku lampy. Z kolei CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – ledwie 4,5 (6,5) mm. Warianty z klasy CURRO ECO są znakomite nie tylko do kuchni, ale także do korytarza, przeróżnego typu wnęk i jako rozjaśnienie łazienki. Zaś DUO ECO ma na wyposażeniu dwie lampy o sumie energii osiągającej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze podświetlenie LED Premium mamy szansę przebierać spośród wielu gabarytów oraz modeli lamp, których nie należy instalować za pomocą śrub. Przykładowo oświetlenie z grupy Curro Super Slim zakłada się za pomocą silnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma sporo atutów, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długookresowa żywotność lampy), niewysokie koszty korzystania, proste przyczepianie do mebli, nieobecność zespoleń spawanych albo zgrzewanych, niebanalny wygląd (wkomponowanie do każdego modernistycznego pomieszczenia), skonstruowanie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz swobodę zmiany żarówki LED.
Na stronie internetowej firmy można wyszukać także ciekawe pomysły na światło przytwierdzane ponad szafkami. Przeglądać możemy lampy nadszafkowe w kolejnych kategoriach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy wyprodukowane są w technologii Super Slim, czyli odznaczają się niewielkimi gabarytami w odniesieniu do jasności oraz energii (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią oraz są umieszczone na wysięgniku posiadającym grubość jedynie 2,5 mm. Montaż jest wyjątkowo przejrzysty, a wygląd perfekcyjnie wpasowuje się w nowatorskie pomieszczenia. Przewagą lamp nadszafkowych jest bardzo wysoka jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o energii 35-40W) i szansa serwisu po przepaleniu żarnika. Ostatni rodzaj ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest zapewne najbardziej zbliżona do standardowej lampy. Jednak także i w tym przypadku kolista część z przodu jest przymocowana na cienkim wysięgniku. Oświetlenie do instalacji nad szafkami można zakupić w czterech kolorach: czekoladowym, czerwieni, zieleni, oraz srebrzystoszarym.
Firma Piraya, prócz zapewniania oświetlenia pod szafki kuchenne oraz lamp nadszafkowych, jest także producentem nowatorskich rozwiązań w obszarze oświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która posiada walcową soczewkę. To naturalnie przy jej użyciu światło pada w optymalny sposób na schody. Oświetlenie schodów tego typu odznacza się oryginalnym wyglądem, doskonałym efektem optycznym, skutecznym odbiciem światła, małą temperaturą pracy, produktywnym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma wygląd „łuku” i upodabnia się do szkła, praktycznie w ogóle nie chwyta kurzu oraz jest wyposażony w wyszukaną folię z grafiką. Jeżeli zajdzie taka konieczność, mamy możliwość wymienić panel LED.
Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – Oświetlenie schodów