broken-link-checker
domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/blacksof/domains/jardinero.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114mfn-opts
zostało uruchomione zbyt wcześnie. Zwykle jest to wskaźnik, że jakiś kod we wtyczce lub motywie działa zbyt wcześnie. Tłumaczenia powinny zostać załadowane podczas akcji init
lub później. Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 6.7.0.) in /home/blacksof/domains/jardinero.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114Czy odpowiednie ocieplenie budynku oddziałuje na skuteczność energetyczną? Naturalnie. Z energooszczędnością idą w parze oszczędności finansowe, przez wzgląd na obniżenie straty ciepła. Profesjonalne ocieplenie mieszkania spowoduje, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Rachunek jest zatem bardzo prosty.
W szerokim wachlarzu materiałów ociepleniowych pojawiła się parę lat temu pianka poliuretanowa – lekka, wchodząca w skomplikowane wnętrza, zapewniająca perfekcyjną ochronę cieplną. Po prostu niezastąpiona w najmniejszym calu. W bieżącym artykule pragniemy Wam zademonstrować ją z bliska, by pokazać, że w sektorze budowlanym czasami warto postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.
Izolacja natryskowa, gdyż tak też określa się technologią wykorzystującą piankę PUR, idealnie sprawdza się w najmniej przystępnych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane często wykorzystują ją w budownictwie mieszkalnym, jak i industrialnym. Fundamentalną zaletą pianki poliuretanowej jest jej niska waga, w porównaniu do pozostałych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej właściwości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co zdecydowanie powiększa opcje jej zastosowania. Pianka poliuretanowa oferowana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które opiszemy Wam w dzisiejszym poradniku. Zapraszamy!
Jak sama nazwa wskazuje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą budową komórek. Wilgoć nie utrzymuje się w środku budynku, tylko łatwo przepływa przez warstwę izolacji na zewnątrz. Wskazana zaleta specjalistycznie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest bardzo niski. Niezwykle kluczowym atutem pianki otwartokomórkowej jest zastosowanie wody jako czynnika spieniającego. Oznacza to, że taki typ ocieplenia jest wysoce nieszkodliwy i może być z powodzeniem wdrażany w każdej kompozycji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie zachwalana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na artykuły o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodniczy ciepła, przez co zostaje ono zatrzymane w środku pomieszczenia. Powstrzymuje z kolei dostęp kurzu i obniża hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.
Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma o wiele szersze przeznaczenie, niż systemy otwartokomórkowe, a to ze względu na zamkniętą konstrukcję komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie absorbuje wilgoci, jest wytrzymała na ściskanie i może być używana w skrajnym zakresie temperatur. Ponadto charakteryzuje się znacznie lepszym wskaźnikiem przekazywania ciepła. Te właściwości sprawiają, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Z uwagi na ścisłą konsystencję wykonuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.
Pianka PUR powstaje jest z dwóch podstawowych elementów – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w połączeniu z wodą tworzą pianę o ścisłej strukturze i wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR produkowana jest na świeżo w miejscu montażu, co znacząco skraca czas zrealizowania ocieplenia. Sprężysta struktura pianki powoduje, że dociera ona w z pozoru niedostępne wnętrza, wykluczając tym samym powstawanie tzw. mostków cieplnych, co było nierealne przy montażu klasycznych surowców izolacyjnych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża konstrukcji budynku. Z tego względu może być wdrażana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji wiekowych obiektów, czy przy budowie hal magazynowych o imponującej powierzchni. Warto zauważyć również, że izolacja pianką jest niesamowicie wydajna. Nie ulega biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Zatrzymuje ciepło w domu w okresie zimowym i nie dopuszcza do przesadnego ogrzania się wnętrza w lato – działa zatem dwu biegunowo. Dodatkowo pianka z poliuretanu nie wytwarza jakichkolwiek reakcji alergicznych, co poszerza grono jej wielbicieli. Nie jest również interesującym artykułem dla gryzoni, czy insektów, których obecność w wnętrzu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to zwyczajnie nowoczesny materiał ociepleniowy.
Pianka poliuretanowa sprawdza się w urozmaiconej temperaturze i w trudno dostępnych przestrzeniach. Jest to najskuteczniejszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka PUR może być używana w budownictwie mieszkalnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest artykułem energooszczędnym, przyjaznym środowisku i dogodnym dla osób cierpiących na alergie. Aplikacja izolacji natryskowej pochłania praktycznie parę chwil. Chyba nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najtrwalsze i najbardziej wydajne. Odwiedź stronę www firmy KDK Pro – ekspertów od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie Poddasza