Sektor systemów grzewczych wciąż zwiększa się w energicznym tempie. Produkowane są pionierskie ekonomiczne urządzenia, które pobierają ciepło z ogarniającego nas otoczenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co dzisiaj może stanowić źródło ogrzewania Atrakcyjną alternatywą dla klasycznych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w współczesnym, jak i starym budownictwie, dostarczając mieszkańcom optymalne warunki termiczne i spore oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w przeróżnych typach (w zależności od źródła odebrania ciepła) i w przeróżnych opcjach cenowych (zależnie od użytej techniki). Najczęściej producenci dbają o to, żeby pompy ciepła były ergonomiczne i kompaktowe, by nie pochłaniać zbyt dużej przestrzeni w domu. Większość tych urządzeń pracuje w cichym trybie, co jest następnym, kluczowym plusem. Najważniejsze jest jednak, iż każda pompa ciepła redukuje nakłady pokrywające ogrzewanie mieszkania, co jest najczęściej wspominanym powodem, dla którego duża ilość osób inwestuje w tą technologię.
Jeżeli budujesz dom, lub planujesz odremontować stary system grzewczy, sprawdź która pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najlepsza. Dalej opiszemy wszystkie modele pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.
Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa wskazuje, przerabiają powietrze z zewnątrz i powietrze wydzielane jako podstawowe źródło energii. Podobnie jak pozostałe maszyny grzewcze, ten gatunek pompy gwarantuje zasilanie w energię cieplną instalacji wewnętrznego ogrzewania (c.o.) a także wytworzenia gorącej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc sprawne zestawienie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i zasobnika buforowego wody do ogrzewania. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda umożliwia bez jakiegokolwiek problemu ogrzać mieszkanie o wielkości 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Ponadto, znaczna ilość pomp ciepła na powietrze umożliwia także funkcję chłodzenia co dopuszcza jej zastosowanie o dowolnej porze roku.
W przypadku ziemnych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest grunt. Te maszyny są odmiennie zwane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się wyższą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy surowszych temperaturach. Najlepszą produktywność mają przy układzie, gdy dolne źródło zostało zainstalowane w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę większą od zera. Pompy ciepła typu grunt perfekcyjnie odnajdują się w budownictwie mieszkalnym.
Inną opcją jest wykorzystanie wody jako podstawowego źródła ciepła. Ten typ pompy ciepła wzmacniany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wywiera wpływ na ostateczną efektywność energetyczną instalacji grzewczej. System hydrologiczny może osiągnąć wysoką wydajność, choćby podczas najchłodniejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.
Mimo rożnych źródeł ciepła, podstawa działania pompy ciepła jest wręcz identyczna w każdym modelu. Każda pompa ciepła składa się źródła pobierające ciepło z góry i z dołu. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda która biegnie kolejno w całej instalacji CO. Powinno się zaakcentować, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odbiera je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, dostępnym systemem grzewczym. Doskonała skuteczność energetyczna jest rezultatem wyjątkowej budowy. Mamy parownik, który przewodzi energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do systemu. Następnie sprężarka spręża ocieplony gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten zmierza następnie do kondensatora, który uzupełnia w ciepło wodę służącą do ogrzana całego domu. To co jest ubocznym produktem z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.
Wytwórcy nowoczesnych urządzeń centralnego ogrzewania zabiegają nie tylko o doskonałą wydajność energetyczną, ale również o estetykę konstrukcji. Pompy ciepła nie są zbyt duże i bezproblemowo adaptują się do mieszkań o rozmaitej kubaturze. Mogą być operowane zdalnie przy pomocy prostej aplikacji, bądź kontrolera. Zaopatrzone są również w różnego rodzaju opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co podnosi komfort obsługi. Na dodatek mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.
Jesteśmy dystrybutorem nowoczesnych pomp ciepła poprawiających efektywność energetyczną Twojego mieszkania. Zapewniamy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub podłączanie kompletnych układów CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Przejdź na naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła