Jakakolwiek linia przemysłowa musi posiadać optymalną maszynę rozlewniczą, przy użyciu której wyrób natychmiastowo znajdzie się w metalowej puszce. Nie może w nim być go za mało, albowiem nie osiągnie standardów i zostanie zignorowany, ani zbyt wiele – wywoła znaczne straty finansowe. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w Polsce można nabyć innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w odmianie monobloków. Maszyny te cechują się mocną stalową formą i dużą skutecznością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na obszerną pomoc specjalistów, którzy od lat działają w zawodzie. Nalewarki można dopasować do wyjątkowych oczekiwań Odbiorcy, przykładowo. danego wytworu, sprawności bądź czasu rozlewu. Perfekcyjnie sprawdzą się w rozmaitych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Skuteczność nalewaczek zawiera się w zakresie od 3.000 do 90.000 napełnionych butelek w przeciągu jednej godziny. Maszyna wypełnia szklane oraz plastikowe butelki i konserwy. Do gęstych, lepkich, posiadających większe cząsteczki artykułów dedykowane są dozownice. Chodzi tutaj m.in. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre karmy dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Wśród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali kwasoodpornej.
Głównym typem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które wprowadzają towar w opakowania z wykorzystaniem oddzielnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa dawkę wody mineralnej lub wina i rozlewa ją do odrębnych butelek. Norma może liczyć od 5 – 1200 ml. Każda głowica ma osobny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe idealnie sprawdzą się przy rozlewie towarów z gazem. W zbiorniku buforowym wytwarzane jest wysokie ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój nadto się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe wykorzystuje się często do wlewania artykułów w butelki szklane i PET. Są to np. majonezy czy dżemy, które mają zwartość „rzadką”, burzącą się lub średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi kosmetycznej oraz chemicznej, bowiem są w stanie umiejscowić w opakowaniu od 100ml – 10 l artykułu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do nalewania alkoholi bądź innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu artykuł jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest znacząco niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej dokładne przy porcjowaniu przetworu przy użyciu urządzeń do pomiaru objętości albo masy – czyli przepływomierzy. Występują np. w typie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w kegi PET potrafią działać z odmiennymi rodzajami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie nalewarka STERILBOX, mogą być wyposażone w wajchę. Stosując ją operator rozwiera oraz zawiera kegi. Nalewarki w kegi ze stali rdzoodpornej – MASTERKEGS – dopasowuje się głównie do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.
Firma Ultrapak może jednocześnie zaprojektować skończoną linię do masowego wytwarzania produktów. Najczęściej fachowcy firmy bazują na życzeniach Kupującego, m.in. co do towaru, jaki będzie dzięki niej generowany, jaką płaszczyznę ma ona obejmować? Do tej pory z propozycji firmy zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (przygotowujący wódkę Bols) i Wosana. Nalewarki mogą być utworzone w wariancie monobloków albo trójbloków. W przypadku tych pierwszych Interesant może wybrać spośród czterech wariantów – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technologii „jałowej” lub Ultra Clean. Dzięki wskazanym technikom można skutecznie sączyć produkty szczególnie „wyczulone” bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym czasie przydatności do wypicia. Linie produkcyjne utworzone przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym profilem, znaczną ekonomicznością przy równoczesnym spełnieniu oszczędności poboru mocy oraz wypełnianiem wszelkich warunków czystości. Partnerstwo z rynkowymi potentatami w dziale wytwarzania maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak sposobność na pozyskanie wyróżnienia w oczach Kontrahentów. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki nim linię wytwórczą można wyposażyć w aplikatory etykiet, zakręcarki, tunele pakujące, orientatory, dzielniki rzędów, urządzenia do prowadzenia obserwacji i in.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani propozycją firmy Ultrapak, prosimy o kliknięcie w link – MASZYNY ROZLEWNICZE